czwartek, 16 maja 2013

Fashion drawings

Widzicie powtarzający się napis ? Początkowo byłam przekonana, że to podpis. No bo czym innym mogłoby to być? Wrzuciłam hasło w wyszukiwarkę i po pewnym czasie natknęłam się na informację o Marii Grazii Allegri- włoskiej śpiewaczce operowej! Prawdopodobnie niektóre rysunki są projektami jej kostiumów (może teatralnych, a może na co dzień?). Zdaje mi się, że na jednym arkuszu jest też data. Kiedy wszystkie ilustracje powiesiłam na ścianie, zaczęłam żałować, że nie kupiłam ich więcej (1szt-2€! ).


 Can you see the word- Allegri? At first I was sure that it was a signature. What else could it be?  I looked up this word on the Internet and some time later, I found a peace of information about Maria Grazia Allegri- an Italian opera singer! I think these drawings are designs of her costiumes.  I think there's a date on one of the sheets. The moment I hung the ilustrations in my room, I started regreting that I hadn't bought more... 12 komentarzy:

 1. Patrząc na te rysunki, zatęskniłam za ilustracjami mody w kolorowych czasopismach. To że były pamiętam tylko ze starych gazet prababci, które kiedyś znalazłam na stryszku. Takie rysunki zostawiają przestrzeń dla mnie, mogę siedzieć z kubkiem mleka (lepiej czekolady) i marzyć, wyobrażać sobie a czasem spacerować zupełnie w inne rejony. A tak, przeglądając czasopismo najczęściej czuję się atakowana zdjęciami, kolorami, szczegółami i myślę "trzeba uciekać". Taką magię mają chyba jeszcze stare zdjęcia, czasem trochę nieostre. Zgadzam się: szkoda, że nie kupiłaś więcej. Ach, mieć coś takiego w pokoju na ścianie, to oznaczałoby konieczność zakupu całego zapasu znakomitej czekolady i litrów mleka. A potem diety - najlepiej cud!

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje posty majowe opanowały damy;)

  OdpowiedzUsuń
 3. lovely sketches!

  xx, rebecca
  awayinparadise.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. I look forward the next post and I'm waiting and waiting... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, ileż można?!

   Usuń
 5. Świetny blog!!!

  Zapraszam do mnie:
  http://annasabio.blog.interia.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. fajnie tu u Ciebie :)) zajrzyj do mnie jeśli masz ochote:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie prowadzony blog, pozdrawiam i zapraszam do siebie izkastyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń